Mi okozhat hajhullást? Mit tegyek hajhullás ellen?
A hajhullás mindkét nemet egyaránt érintő probléma. Míg napi 120-150 hajszál kihullása teljesen normálisnak mondható – ez a haj természetes cserélődése –, az átlagban napi 150 szál feletti hajveszteség hátterében már valamilyen kezelendő probléma áll fenn. De mit tegyünk hajhullás ellen?
A legfontosabb, hogy tudjuk, a hajhullás lehet átmeneti vagy hosszan tartó folyamat, de mindkét esetben fel kell ismernünk az okait.
Mitől hullik a hajunk?
- A hajhullás, hajritkulás, kopaszodás leggyakoribb oka genetikai eredetű, azaz örökölt hajlam.
- A helytelen életmódunk, a táplálkozási szokásaink azonban ugyanúgy előidézhetnek hajhullást, de nem feledkezhetünk meg arról sem,
- hogy a hajhullás lehet komplex, több betegség jelenlétének együttes következménye is.
- A hajhullás egy gyors lefolyású esemény tüneteként is megjelenhet, ami után a haj újra visszanő. Ilyen a stressz vagy a terhesség is.
- A különböző hormonok, gyógyszerek és betegségek önmagukban is képesek megváltoztatni a haj növekedését, állapotát és tudnak hajhullást okozni. Az okok kiderítését és kezelését követően a haj visszaáll a normális növekedési és hullási időre. A hajhullás oka lehet egészen egyszerű is – egy gyulladásos góc vagy allergén gyógyszeralapanyag, esetleg pajzsmirigyprobléma.
A hajhagymák regenerálódásával a haj újra kinőhet, megerősödhet, de sokszor a nem megfelelő készítmények használatával meggátolhatjuk ezt a megújulást: a fejbőrre az új hajszál által áttörhetetlen réteg rakódik le, így az nem tud kibújni, ezzel hiányt okoz. A kérdés tehát továbbra is áll: Mit tegyünk hajhullás ellen?
Kezelés hajhullás ellen
Elsődlegesen mindig ajánlatos egy teljes vérkép analíziséből kiindulni, hogy az esetleges belső diszharmóniát kizárjuk vagy kezeljük. Csak ezután jöhet a tápanyagpótlás.
A szervezetünk nem mindig képes a bevitt táplálékból az egész testünket ellátni tápanyagokkal, sokszor segítenünk kell kívülről is. Ehhez számos jó minőségű vitamin és szérum áll rendelkezésükre. Ne feledkezzünk el a hajhagymákról sem, amelyeket szintén muszáj táplálnunk. Csak így fognak rendesen működni és csak így lesznek erős hajszálaink. Ez az első lépés a hajhullás ellen.
Saját módszerem a hajhullás kezelésére
Sajnos én is megtapasztaltam a terhességem után, hogy a testem utolsóként törődik a hajammal. Nagyon rémisztő volt, amikor először találtam „hajfészket” a párnámon. Hosszú hajnál pedig ez még borzasztóbb élmény...
Természetesen azonnal orvoshoz mentem és neki is feltettem a kérdést: Mit tegyek hajhullás ellen? A vérképemből kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. El is kezdtem egy belső kezelést, de éreztem, hogy kívülről is kell a támogatás. Vadul nekiálltam szérumozni és rendületlenül mostam a hajam egy speciális samponnal. Nem mondom, hogy pár nap alatt, de 2 hónap kitartó kezelés után szép mennyiségű babahajam lett.
Kisgyermek mellett persze nehéz lett volna minden nap hajat mosni, ezért felváltva használtam a sampont és a szérumot. A hajam azóta is gyorsan nő és hálás vagyok, hogy sikerült időben megállítanom a hajhullást.
Amit használtam: Kleanthous Silia sampon, Kleanthous Silia hajnövesztő szérum
PRO TIPP: Kleanthous SILIA SAMPON haj regenerálásra, hajhullás ellen
A KLEANTHOUS SILIA SAMPON segít a hajhullás megállításában
A SILIA sampon a cell supporting molekuláknak keverékét tartalmazza. A molekula támogatja a hajgyökerek működését és serkenti a hajnövekedést. A SILIA sampon használata hajhullás ellen, töredezett vagy vékonyszálú haj, korpa és fejbőrviszketés esetén ajánlott.
Alkalmazási területek:
• megelőzésként és már fennálló hajhullásra
• változókori hajhullás esetén
• az új hajnövekedés ösztönzésére (ha a hajgyökerek még megvannak)
• túl finom és erőtlen haj esetén
• kemikáliákkal kezelt hajnál, hajtöredezésnél
• korpa és fejbőrviszketés esetén
• hajvolumen-növelés érdekében
Már néhány hét használat után mérséklődhet a hajhullás. A haj látványosan erőteljesebbé és egészségesebbé válik.