Otthoni arctisztítás- mivel, hogyan és mikor?
Otthoni arctisztítás - mivel, hogyan és mikor?
Mindenki tiszta és ragyogó arcbőrre áhítozik, viszont ehhez a kozmetikai kezeléseken kívül, szükség van a rendszeres és megfelelő otthoni arcápolásra is.
Az elkövetkezendő időszakban különösen fontos, hogy tisztában legyünk a tökéletes otthoni arcápolás lépéseivel és a legjobb arcápolási praktikákkal. Éppen ezért hétről-hétre készülök nektek hasznos tippekkel és tanácsokkal a megfelelő otthoni bőrápolással kapcsolatban, hogy ha már a kozmetikában nem találkozhatunk, de távolról segítselek titeket!
Kezdjük az alapoknál: az arcápolás első és legfontosabb lépése a megfelelő arctisztítás, így a mai blogban ezt a témát fogjuk körbejárni.
Miért fontos az arctisztítás?
A nap folyamán számos hatás éri a bőrünket, így kiemelten fontos hogy a nap végén a sminket, a fényvédőt illetve a bőrfelszínre rakódott szennyeződéseket, bőrünk által termelt olajat és elhalt hámsejteket eltávolítsuk.
Azonban nem csak emiatt fontos a rendszeres arctisztítás. Mivel ez a rutinunk első lépése, minden ezután felvitt termék hatékonysága is azon múlik, mennyire alaposan tisztítottuk le a bőrünket. Számos értékes hatóanyag felszívódását növelhetjük ha odafigyelünk erre az egy lépésre!
De mi a helyzet a reggeli arctisztítással? Szükség van rá?
Gondoljunk csak bele, a bőrünk este sem alszik, csak pihenő fázisban van, regenerálódik és méregtelenít. Így még ha tisztának is érzed reggel a arcbőröd, az éjszaka során is rakódhattak rá szennyeződések, amiket jobb ha letisztítasz a nap elején.
Szóval a reggeli arcmosás épp olyan fontos, mint a reggeli fogmosás. Azonban érdemes tudni, hogy a túl sok arctisztítás negatív hatással is lehet a bőrödre, így fontos odafigyelni, hogy maximum napi kétszer tisztítsd az arcodat, ellenkező esetben túlságosan kiszárad az arcbőröd, ami könnyen irritálttá válhat. Ezalól kivétel ha sportolunk vagy nyáron nagyon megizzadunk, ilyenkor elengedhetetlen hogy letisztítsuk az arcunk.
Mivel tisztítsuk az arcunkat?
Azt már körbejártuk, miért fontos az arctisztítás, most nézzük azt, hogy milyen termékekkel tedd ezt, vagyis, először nézzük azt, mivel ne!
Miért ne szappannal?
Bár a szappan egyszerű és könnyen beszerezhető termék, ami minden háztartásban megtalálható, mégsem ajánlatos ezzel tisztítanod az arcbőrödet nap mint nap. Miért? Mert a bőr általános pH értéke 4,5-5.5 körüli, ez az ideális pH amiben a bőrön lévő organizmusok, enzimek jól működnek. Ezzel szemben a szappanok ennél jóval magasabb, 7-9 körüli pH értékkel rendelkeznek, tehát túlságosan lúgosok és nagyon szárítanak, valamint a bőr számára káros baktériumok szaporodása is erősödik ilyen magas pH szintnél, így érdemes a szapannos arctisztítást kerülni.
De akkor mit használj?
A drogériában kapható lemosók helyett érdemes beruházni professzionális és magas minőségű termékekre, amelyek hosszú távon is hozzájárulnak bőröd szépségének megőrzéséhez. A választás azonban nem könnyű, rengeteg féle márkát és terméket találni a piacon, így most hoztam nektek egy részletes ajánlót, melyek közül érdemes válogatnotok!
Micellás víz, tisztító tej, habos lemosó, tonik? - Mit válasszak?
Korábban rendszerint mindig tej és tonik vagy géles lemosó és tonik párosításokat használtunk az arctisztítás során. Manapság viszont már egyre nagyobb teret kapnak a kombinált lemosók is, így akár egy termék is elegendő lehet a tisztításhoz. A tonik feladata alapvetően a bőr pH értékének visszaállítása, illetve a vízből a bőrünkön maradt vízkő maradványok eltávolítása, viszont vannak olyan lemosók is, ahol tisztítás után nem kell visszaállítani a pH-t, így el is hagyhatjuk a tonizálás lépését.
Milyen lemosókat mire ajánlok?
Krémes lemosó: A krémes állagú tisztítók használata főként száraz, érzékeny bőrre ajánlott, tökéletesek a bőr mindennapi ápolására, illetve a smink eltávolítására.
Termékajánló: Ilyen krémes lemosó például az Image Skincare Vital C hidratáló arctisztító krém is, amely C-vitaminnal dúsítva kíméletesen távolítja el a sminket és a szennyeződést, továbbá nyugtatja a dehidratált, érzékeny bőrt.
Géles lemosó: A géles állagú tisztítók leginkább a kombinált, olajos bőr tisztítására a legjobbak, de sokan csak azért választják ezt a fajta lemosót, mert egyszerűen ezeket részesítik előnyben, jobbnak érzi a tisztító hatásukat, bevallom én is ebbe a csoportba tartozom.
Termékajánló: Géles lemosónak én a Kleanthous Cellular System Anti-aging tisztítóját ajánlom, ami rendkívül magas minőségű, aktív, ápoló összetevőket tartalmaz. Viszont ehhez a lemosóhoz nem árt ha tonikot is használunk, főként azért, mert a tonik friss mentol tartalma nagyon jól hűsíti a fáradt szemeket, ami most különösen jól jön, mivel sok időt töltünk a gép előtt, otthon.
Hab lemosók: A habos lemosók minden bőrtípus tisztítására alkalmasak, legjobb tulajdonság, hogy rendkívül alaposan tisztít, mivel a képződött mikro buborékok még jobban ki tudják tisztítani a pórusokat.
Termékajánló: A habos lemosók közül a Kleanthous 24/7 Tisztító Habot ajánlom nektek, amely gyöngéd és bõrkímélõ tisztító anyagokkal távolítja el a sminket és a szennyeződéseket.
Pattanásos bőrre a habos lemosó mellé szuper kiegészítő termék lehet a Kleanthous 24/7 Tonik Habja amely a magas kéntartalmának köszönhetően akár magában is remek gyulladáscsökkentőként használható.
Olajos lemosók: Első hallásra talán nem gondolnád, hogy az olaj alkalmas a bőr tisztítására, hiszen zsíros állagú és olajos réteget hagy a bőrön, amelyen csak elmaszatolódik a smink. Valójában az olaj az olajban oldódik elvet alapul véve, kifejezetten jól tisztíthatja a bőrt és rendkívül jól oldja a sminket, így gyakran használják sminklemosóként is.
Termékajánló:
Itt használhatunk bázis olajokat (pl jojoba-zsíros, sargabarckmagolaj, avokádó -szaraz bőr, avokádó-) fontos, hogy jó minőségű legyen.
+1 Extra tipp:
Hallottál már a dupla tisztítási technikáról? Ennek az alapja hogy elsőként egy krémesebb lemosóval eltávolítjuk a sminket az arcunkról, ezt követően pedig még egy tisztítást végzünk, egy könnyebb állagú, géles lemosóval, így biztosak lehetünk abban, hogy minden lehetséges szennyeződést eltávolítottunk a bőrünkről és készen áll a következő lépésre!
Remélem hasznosnak találtátok az összefoglalót, és ha továbbra is bizonytalan lennél, milyen termék lenne a legmegfelelőbb a te bőrtípusodnak, kérj tőlem tanácsot bátran!